Szukaj
Filters
aaaz
Close

Enjoy e-commerce shopping – dlaczego warto robić zakupy w internecie?

Enjoy e-commerce shopping – dlaczego warto robić zakupy w internecie?

E-commerce jest najbardziej dynamicznie rozwijającą się gałęzią polskiego handlu*. W czasach, gdy szukamy optymalizacji we wszystkich dziedzinach życia, zakupy przez internet pomagają zaspokoić potrzeby bez konieczności wychodzenia z domu. Oto kilka najczęstszych powodów podawanych przez internatów**, dla których warto robić zakupy online:  • Zwykle oferta w sklepach internetowych jest dużo bogatsza niż w sklepach stacjonarnych. Większa różnorodność pozwala na wybranie takiego produktu, który będzie najbardziej odpowiadał naszym oczekiwaniom.
  • Kupując online mamy większą swobodę podczas wyboru produktu. Dodatkowo, jesteśmy bardziej śmiali w podejmowaniu decyzji zakupowych. Nie boimy się oceny innych osób, kupujemy to, co naprawdę chcemy bez martwienia się, co pomyślą o nas inni.
  • Coraz więcej sklepów wprowadziło na swoich stronach możliwość udzielenia komentarza na temat zakupionego produktu. Recenzje i opinie innych klientów, którzy już produkt kupili i przetestowali, pozwalają nam bliżej zaznajomić się z produktem, będącym przedmiotem naszego zainteresowania. Dzięki temu możemy uniknąć przykrych niespodzianek, powodujących dysonans pozakupowy.
  • Jednym z głównych powodów, dla których decydujemy się na kupowanie w sklepach internetowych jest możliwość uniknięcia kolejek, czy namolnych sprzedawców, a także możliwość weryfikacji ceny w różnych sklepach i wybranie najkorzystniejszej oferty. Dzięki temu możemy oszczędzić nie tylko pieniądze, ale także czas i nerwy – zakupy stają się przyjemne, satysfakcjonujące i przede wszystkim – można je zrobić w wygodnej pozycji na ulubionej kanapie.Istnieje jednak kilka negatywnych aspektów zakupów w sklepach internetowych. Dla tych osób, które lubią sprawdzić produkt przed zakupem, zamawianie online może stanowić nie lada problem – nabytego towaru nie otrzymujemy bowiem od razu, musimy na niego poczekać nawet do kilku dni. W przypadku niezadowolenia z zakupionego produktu – należy go odesłać, co może być związane z ponoszeniem dodatkowych kosztów. Na szczęście coraz więcej sklepów wprowadza darmowy zwrot, zamawiając kuriera pod wyznaczony przez klienta adres.Zakupy w sklepach internetowych cieszą się z roku na rok coraz większą popularnością. Osoby, które zdecydowały się na zakupy online, są zwykle bardzo dobrze poinformowane o dostępnej ofercie. To przekłada się na ich wysoką świadomość marek i serwisów e-commerce. Biorąc pod uwagę wszystkie zalety i wady zakupów online, a także obecny styl życia Polaków i towarzyszący mu pośpiech – łatwo zauważyć, że najlepszym wyjściem jest dokonywanie zakupów w sklepach internetowych.

Zatem… let’s go online shopping!* Euromonitor International wykazuje, że na rynku e-commerce odnotowano 22% stopę wzrostu względem roku poprzedniego, a na terenie Polski w roku 2016 działało 23 000 sklepów online

** badanie Gemius E-commerce w Polsce 2016

Pozostaw komentarz